RIP bejska

Jak najít bejsku v DayZ?

Ze života pařana

V posledních dnech nám někdo nepěkně vyraidil bejsku na Bánově – stany na mraky, sudy pryč, auta na mraky. Dokonce i vlajka s Bambim zmizela. Co vám budu povídat. PvP je holt PvP, ale jelikož to nebylo v této lokalitě poprvé, rozhodli jsme se, že se pokusíme najít, zda to nebyl někdo z okolí. Pokud bychom u něj našli některé z našich věcí, byl by usvědčen.

Dlouhodobě víme, že se v dané části mapy pohybuje někdo, kdo se chová dost toxicky. V poslední bejsce si onen hráč prokazatelně zkoušel base logging (po vyraidění zůstal v bejsce, počkal, až ji opravíme, aby se později znovu připojil uvnitř – jen tedy po sobě neuklidil prkna, která zevnitř sundal sekerou).

A tak jsem si říkal, že zkusím podle lagování serveru při přiblížení k bejsce identifikovat možnou pozici bejsky v okolí. Jezdil jsem křížem krážem, a kde mi hra zalagovala, udělal jsem na mapě kružnici o poloměru 1 000 metrů. K tomu lze použít mapu https://dayz.xam.nu/banov, kde najdete v levé části nástroje pro měření vzdáleností, mezi kterými je i kružnice.

„Ona je to taková mravenčí práce, papíry a zas papíry.“

Pokud se někde kružnice protnuly, byla zde velká šance, že právě tady se nachází bejska. Stačilo pár průjezdů okolím a identifikoval jsem pár zajímavých míst, která stálo za to prozkoumat. V mém případě vznikl jeden průsečík poblíž Negans Sanctuary, což je místo, okolo kterého většinou hráči jen tak projedou. BINGO – když jsem dojel na místo, všiml jsem si brány blokující vjezd.

Takže místo známe a může se vyrazit na návštěvu…

„Je to narušitel a nejspíš i vrah a s takovými se musí jednat bez milosti! To není jako práce s buzolou, děti!“